Rady, tipy

Co nesmí chybět na vašem eshopu?

Představte si, že provozujete e-shop se sportovním oblečením, a někdo hledá ty pravé sportovní legíny. To je přesně ten okamžik, kdy potřebujete mít na svém e-shopu několik oslnivých sportovních legín. Jaké další kroky byste ale neměli opomenout?

Široký výběr barev a stylů

Vaše nabídka sportovních legín by měla být pestrá jako duha. Nebojte se nabízet široký výběr barev, vzorů a stylů. Někdo může hledat tradiční černé legíny, zatímco jiný zákazník si možná vybere moderní vzorované legíny. Ujistěte se, že máte všechny tyto varianty na skladě.

Velikostní tabulka a průvodce

Nemáte rádi, když nákup online zahrnuje hádání velikosti, že jo? To samé platí pro vaše zákazníky. Zajistěte, že na vašem e-shopu je dostupná jasná velikostní tabulka a průvodce, který jim pomůže vybrat správnou velikost sportovních legín. Nikdo nechce pořídit legíny a zjistit, že jsou příliš malé nebo velké. Vhodnou volbou jsou i aplikace, které na základě zadaných mír doporučí zákazníkovi jeho ideální velikost.

Různé možnosti platby

Každý zákazník má své preferované platební metody. Někdo preferuje platbu kartou, jiný PayPalem, a další možná dokonce Bitcoinem. Ujistěte se, že na vašem e-shopu máte různé možnosti platby, aby si každý mohl vybrat tu svou. Vlastníci apple zařízení určitě ocení i platbu pomocí Apple Pay.

Bezpečnost je klíčová. Váš e-shop by měl být vybaven SSL zabezpečením, aby se zákazníci mohli cítit jistě, že jejich osobní údaje jsou v bezpečí. Informujte o tom své zákazníky na stránce s platbami, aby věděli, že jste na to mysleli.

Rychlá doprava a jednoduché vrácení zboží

Zákazníci nechtějí, aby se s legínami něco stalo během dopravy. Spolupracujte se spolehlivým doručovatelem, který má zkušenosti s doručováním cenných předmětů. Vaši zákazníci budou klidnější, když vědí, že jejich balíček bude doručený v  pořádku. Dnes již Shopify má několik aplikací českých dopravců a tak je velmi jednoduché nabízet např. Zásilkovnu s volbou výdejního místa.

Někdy se to prostě ale nestrefí, a zákazník bude chtít vrátit legíny. Ujistěte se, že máte jednoduchý proces pro vrácení zboží. Transparentně informujte o podmínkách vrácení na vašem e-shopu, aby se zákazníci necítili zmatení.

Rychlá odpověď na dotazy

Nikdo nemá rád čekání na odpověď na svůj dotaz. Zajistěte, že budete rychle reagovat na dotazy zákazníků, a to nejlépe během několika hodin. Když zákazník vidí, že jste k dispozici, budou si jistější, že můžou nakoupit u vás.

Můžete také poskytovat hodnotné informace prostřednictvím článků a videí. Například, jak správně vybrat sportovní legíny nebo jak je udržovat v optimálním stavu, aby sloužily co nejdéle. Tím zákazníkům ukážete, že nejste jen e-shop, ale i zdroj užitečných tipů.

Transparentnost a důvěra

Mějte na svém e-shopu stránku "O Nás," kde se představíte a sdílíte příběh vaší značky. Lidé chtějí vědět, kdo stojí za e-shopem, kterým chtějí nakupovat.

Získat recenze od spokojených zákazníků je zlatý standard. Zveřejňujte recenze a hodnocení produktů na svém e-shopu, aby zákazníci viděli, že jste spolehlivým místem pro nákupy.

SEO optimalizace a marketing

Vytvořte kvalitní obsah na svém e-shopu, který obsahuje relevantní klíčová slova. Například články o tom, jak vybrat sportovní legíny nebo rady pro cvičení v legínách. To vám pomůže získat lepší pozici ve vyhledávačích.

Nezapomeňte na sociální média. Buďte aktivní na platformách, které vaši zákazníci používají, a investujte do placené reklamy. To vám pomůže získat více návštěvníků na váš e-shop.

Chcete vylepšit eshop a nevíte jak? Kontaktujte nás!